Έχουμε 6 επισκέπτες συνδεδεμένους

μελέτη κατασκευή
SiteGround web hosting web @rt

Προγράμματα που θα υλοποιηθούν κατά το διάστημα Ιανουάριος - Iουνίος 2019

Τα προγράμματα που θα υλοποιηθούν από το ΚΠΕ Ανατολικού Ολύμπου κατά το χρονικό διάστημα Ιανουάριος-Ioύνιος 2019 βρίσκονται στον πίνακα Προγράμματα Ιανουαρίου-Ιουνίου 2019.

Δημόσια Πρόσκληση Υποβολής Προσφορών

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (Κ.Π.Ε.) Ανατολικού Ολύμπου, που εδρεύει στον Παλαιό Παντελεήμονα του Δήμου Δίου - Ολύμπου, στο πλαίσιο της Πράξης «ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ(ΚΠΕ)-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ», που υλοποιείται μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ,ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ» με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης, καλεί όλους τους ενδιαφερόμενους προμηθευτές να υποβάλουν τις προσφορές τους. Οι προσφορές αφορούν στον μπουφέ που πρόκειται να προσφερθεί στους συμμετέχοντες στην ημερίδα του ΚΠΕ Ανατολικού Ολύμπου την Τετάρτη 12/12/2018 με τίτλο «Αειφορική διαχείριση φαρμακευτικών φυτών στο χθες και στο σήμερα: γνώση και ορθή χρήση μιας πολιτισμικής κληρονομιάς».

Οι διαδικασίες υποβολής προσφορών και επιλογής προμηθευτών θα γίνουν σύμφωνα με τις διατάξεις του νόμου Νόμο 4412/2016.

Πρόσκληση Υποβολής Προσφοράς για Μπουφέ Ημερίδας

Δημόσια Πρόσκληση Υποβολής Προσφορών

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (Κ.Π.Ε.)  Ανατολικού Ολύμπου, που εδρεύει στον Παλαιό Παντελεήμονα του Δήμου Δίου  - Ολύμπου, στο πλαίσιο της Πράξης «ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ(ΚΠΕ)-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ», που υλοποιείται μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ,ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ» με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης, καλεί όλους τους ενδιαφερόμενους προμηθευτές να υποβάλουν τις προσφορές τους. Οι προσφορές αφορούν  σε συσκευασία μίγματος δρογών φαρμακευτικών φυτών που πρόκειται να χρησιμοποιηθεί σε βιωματικό εργαστήριο και να προσφερθεί στους συμμετέχοντες στην ημερίδα του ΚΠΕ Ανατολικού Ολύμπου την Τετάρτη 12/12/2018 με τίτλο «Αειφορική διαχείριση φαρμακευτικών φυτών στο χθες και στο σήμερα: γνώση και ορθή χρήση μιας πολιτισμικής κληρονομιάς».

Πρόσκληση Υποβολής Προσφοράς

PDF  | Εκτύπωση |  E-mail

Θέμα : «Πρόσκληση σε επιμορφωτική ημερίδα»

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ανατολικού Ολύμπου, στο πλαίσιο του έργου «Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (ΚΠΕ) - Περιβαλλοντική Εκπαίδευση, μέσω του Επιχειρησιακού προγράμματος ‘’Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση & Δια Βίου Μάθηση 2014-2020’’ το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (ΕΚΤ) & από Εθνικούς Πόρους», σε συνεργασία με την Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων Α/θμιας Εκπ/σης Πιερίας, Αμανατίδου Μαργαρίτα και την Υπεύθυνη Καινοτόμων Δράσεων Β/θμιας Εκπ/σης Πιερίας, Παππά Μυράντα, πρόκειται να πραγματοποιήσει επιμορφωτική ημερίδα με θέμα:  «Αειφορική διαχείριση φαρμακευτικών φυτών στο χθες και στο σήμερα: γνώση και ορθή χρήση μιας πολιτισμικής κληρονομιάς». Η ημερίδα απευθύνεται  σε  εκπαιδευτικούς που  υπηρετούν σε σχολεία της Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης  Πιερίας.

Αίτηση Συμμετοχής

Πίνακας Συμμετεχόντων

Εισηγητές

Πρόγραμμα

Aφίσα

Δημόσια Πρόσκληση Υποβολής Προσφορών

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (Κ.Π.Ε.)  Ανατολικού Ολύμπου, που εδρεύει στον Παλαιό Παντελεήμονα του Δήμου Δίου  - Ολύμπου, στο πλαίσιο της Πράξης «ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ(ΚΠΕ)-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ», που υλοποιείται μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ,ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ» με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης, καλεί όλους τους ενδιαφερόμενους προμηθευτές να υποβάλουν τις προσφορές τους. Οι προσφορές αφορούν στην αγορά ειδών που κρίνονται απαραίτητα για την αντικατάσταση και αναβάθμιση των υπολογιστών του Κέντρου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (ΚΠΕ) Ανατολικού Ολύμπου με στόχο την τεχνολογική υποστήριξη και υλοποίηση των δράσεων ( εκπαιδευτικά προγράμματα, ημερίδες, σεμινάρια) καθώς και την τεχνολογική υποστήριξη της διεκπεραίωσης των διοικητικών- γραμματειακών καθηκόντων του ΚΠΕ, για το χρονικό διάστημα Νοέμβριο - Δεκέμβριο 2018 και θα υποβληθούν σύμφωνα με τις τεχνικές προδιαγραφές της Δ/νσης Κτηριακής και Υλικοτεχνικής Υποδομής - Τμήματος Μελέτης και Προμήθειας Εξοπλισμού του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων (πιν Α & Β).

PDF  | Εκτύπωση |  E-mail

"Πρόσκληση σε Σεμινάριο των ΚΠΕ Πορoΐων-Κιλκίς-Αν.Ολύμπου"

Το ΚΠΕ Πορoΐων σε συνεργασία με το ΚΠΕ Κιλκίς και το ΚΠΕ Αν.Ολύμπου στo πλαίσιo του έργου "ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΚΠΕ) -ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ" μέσω του επιχειρησιακού προγράμματος "ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ" Άξονας Προτεραιότητας 6 στις περιφέρειες ΛΑΠ το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση, σχεδιάζει να υλοποιήσει τριήμερο σεμινάριο με θέμα:

"Από τα δάση των βουνών στα δάση των λιμνών : πεδία εκπαίδευσης για την αειφορία"

στις 30/11/ 2018 και απευθύνονται σε 50 εκπαιδευτικούς Α/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης.

Φόρμα Αίτησης

<< Έναρξη < Προηγούμενο 1 2 Επόμενο > Τέλος >>