Έχουμε 7 επισκέπτες συνδεδεμένους

μελέτη κατασκευή
SiteGround web hosting web @rt
PDF  | Εκτύπωση |  E-mail

Θέμα : «Πρόσκληση σε επιμορφωτική ημερίδα»

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ανατολικού Ολύμπου, στο πλαίσιο του έργου «Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (ΚΠΕ) - Περιβαλλοντική Εκπαίδευση, μέσω του Επιχειρησιακού προγράμματος ‘’Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση & Δια Βίου Μάθηση 2014-2020’’ το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (ΕΚΤ) & από Εθνικούς Πόρους», σε συνεργασία με την Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων Α/θμιας Εκπ/σης Πιερίας, Αμανατίδου Μαργαρίτα και την Υπεύθυνη Καινοτόμων Δράσεων Β/θμιας Εκπ/σης Πιερίας, Παππά Μυράντα, πρόκειται να πραγματοποιήσει επιμορφωτική ημερίδα με θέμα:  «Αειφορική διαχείριση φαρμακευτικών φυτών στο χθες και στο σήμερα: γνώση και ορθή χρήση μιας πολιτισμικής κληρονομιάς». Η ημερίδα απευθύνεται  σε  εκπαιδευτικούς που  υπηρετούν σε σχολεία της Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης  Πιερίας.

Αίτηση Συμμετοχής

Δημόσια Πρόσκληση Υποβολής Προσφορών

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (Κ.Π.Ε.)  Ανατολικού Ολύμπου, που εδρεύει στον Παλαιό Παντελεήμονα του Δήμου Δίου  - Ολύμπου, στο πλαίσιο της Πράξης «ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ(ΚΠΕ)-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ», που υλοποιείται μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ,ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ» με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης, καλεί όλους τους ενδιαφερόμενους προμηθευτές να υποβάλουν τις προσφορές τους. Οι προσφορές αφορούν στην αγορά ειδών που κρίνονται απαραίτητα για την αντικατάσταση και αναβάθμιση των υπολογιστών του Κέντρου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (ΚΠΕ) Ανατολικού Ολύμπου με στόχο την τεχνολογική υποστήριξη και υλοποίηση των δράσεων ( εκπαιδευτικά προγράμματα, ημερίδες, σεμινάρια) καθώς και την τεχνολογική υποστήριξη της διεκπεραίωσης των διοικητικών- γραμματειακών καθηκόντων του ΚΠΕ, για το χρονικό διάστημα Νοέμβριο - Δεκέμβριο 2018 και θα υποβληθούν σύμφωνα με τις τεχνικές προδιαγραφές της Δ/νσης Κτηριακής και Υλικοτεχνικής Υποδομής - Τμήματος Μελέτης και Προμήθειας Εξοπλισμού του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων (πιν Α & Β).

PDF  | Εκτύπωση |  E-mail

"Πρόσκληση σε Σεμινάριο των ΚΠΕ Πορoΐων-Κιλκίς-Αν.Ολύμπου"

Το ΚΠΕ Πορoΐων σε συνεργασία με το ΚΠΕ Κιλκίς και το ΚΠΕ Αν.Ολύμπου στo πλαίσιo του έργου "ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΚΠΕ) -ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ" μέσω του επιχειρησιακού προγράμματος "ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ" Άξονας Προτεραιότητας 6 στις περιφέρειες ΛΑΠ το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση, σχεδιάζει να υλοποιήσει τριήμερο σεμινάριο με θέμα:

"Από τα δάση των βουνών στα δάση των λιμνών : πεδία εκπαίδευσης για την αειφορία"

στις 30/11/ 2018 και απευθύνονται σε 50 εκπαιδευτικούς Α/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης.

Φόρμα Αίτησης

PDF  | Εκτύπωση |  E-mail

ΘΕΜΑ: «Έγκριση επισκέψεων σχολείων στο ΚΠΕ Ανατολικού Ολύμπου περιόδου Οκτωβρίου-Δεκεμβρίου 2018»

Έγκριση

PDF  | Εκτύπωση |  E-mail

Πρόσκληση ενδιαφέροντος για συμμετοχή σχολείων στα προγράμματα του ΚΠΕ Ανατολικού Ολύμπου

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ανατολικού Ολύμπου, για το πρώτο τρίμηνο του σχολικού έτους 2018-2019 και μέχρι τις 21/12/2018 πρόκειται να δεχτεί για την υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων σχολικές μονάδες της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας με προτεραιότητα στην Περιφερειακή Ενότητα στην οποία  ανήκει το ΚΠΕ (Πιερία).

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί πρέπει να στείλουν τις αιτήσεις τους στους αντίστοιχους Υπεύθυνους Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης ή Σχολικών Δραστηριοτήτων μέχρι την Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2018 οι οποίοι θα πρέπει να τις μεταβιβάσουν στο ΚΠΕ μέχρι και τη Δευτέρα 24 Σεπτεμβρίου 2018. Η ημερομηνία επίσκεψης θα οριστεί μετά από τηλεφωνική επικοινωνία του ΚΠΕ με το κάθε σχολείο.

Αίτηση