Επισκέπτες

SiteGround web hosting web @rt
ΕΓΚΥΚΛΙΟΙ
PDF Εκτύπωση E-mail

ΘΕΜΑ: «Έγκριση επισκέψεων σχολείων στο ΚΠΕ Ανατολικού Ολύμπου περιόδου Οκτωβρίου-Δεκεμβρίου 2018»

Έγκριση

PDF Εκτύπωση E-mail

Έγκριση εκπαιδευτικών επισκέψεων στο ΚΠΕ Ανατολικού Ολύμπου περιόδου Ιανουαρίου-Ιουνίου 2018

Έχει εγκριθεί η υλοποίηση εκπαιδευτικών επισκέψεων σχολικών ομάδων Α’/θμιας και Β’/θμιας Εκπ/σης, στο ΚΠΕ Ανατολικού Ολύμπου, κατά την περίοδο Ιανουαρίου-Ιουνίου 2018, στο πλαίσιο του έργου «Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (ΚΠΕ)-Περιβαλλοντική Εκπαίδευση» μέσω του επιχειρησιακού προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση», άξονας προτεραιότητας 6, στις περιφέρειες ΛΑΠ, το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση, μετά από αίτημα των σχολείων και με τη σύμφωνη γνώμη των Υπευθύνων Σχολικών Δραστηριοτήτων.

Έγκριση

Εκπαιδευτικές Eπισκέψεις και Επιμορφωτικές Δράσεις στα ΚΠΕ

Έχει αποσταλλεί η εγκύκλιος για τις Εκπαιδευτικές Επισκέψεις και τις Επιμορφωτικές Δράσεις στα ΚΠΕ με αρ.Πρωτ. Φ.16Α/ΜΚ/205575/Δ1-24.11.2017

Εγκύκλιος