Εγκύκλιος μεταθέσεων Β’ θμιας εκπαίδευσης 2019-20

• ΑΡΧΙΚΗ
  • Εγκύκλιος μεταθέσεων Β’ θμιας εκπαίδευσης 2019-20

Εκδόθηκε σήμερα από το υπουργείο Παιδείας η εγκύκλιος, με την οποία καλεί τους εκπαιδευτικούς Δευτεροβάθμιας  Εκπαίδευσης να υποβάλουν αιτήσεις μετάθεσης με τα απαραίτητα δικαιολογητικά για τις ακόλουθες κατηγορίες:

α) σε Κ.Ε.Σ.Υ. για τις θέσεις εξειδίκευσης στη συμβουλευτική στον επαγγελματικό προσανατολισμό
β) σε Κ.Ε.Σ.Υ. και Σ.Μ.Ε.Α.Ε.
γ) σε Μουσικά Σχολεία
δ) σε Καλλιτεχνικά Σχολεία
ε) σε Πειραματικά Σχολεία Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης στ) από περιοχή σε περιοχή μετάθεσης και
ζ) αμοιβαίες από περιοχή σε περιοχή μετάθεσης.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται, από 12-11-2019 έως 25-11-2019 και ώρα 15:00, μέσω του Online Συστήματος Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών και Υποβολής Αιτήσεων Μεταθέσεων (https://teachers.minedu.gov.gr).

Η παραπάνω προθεσμία είναι αποκλειστική και ισχύει για όλες τις κατηγορίες μεταθέσεων, εκτός από τις αμοιβαίες για τις οποίες η αίτηση υποβάλλεται μέσα σε 15 ημέρες από την ανακοίνωση των μεταθέσεων.

Μέσα στην ίδια προθεσμία υποβάλλονται και οι αιτήσεις οριστικής τοποθέτησης και βελτίωσης, χωρίς να αναγράφονται προτιμήσεις συγκεκριμένων σχολείων.

Κατεβάστε παρακάτω την εγκύκλιο

Icon

Εγκύκλιος μεταθέσεων Β'θμιας 2019-20

12/11/2019 1.14 MB 42 λήψεις