Εξ αποστάσεως υποστήριξη μαθητών, γονέων και εκπαιδευτικών από το ΕΕΠ και ΕΒΠ

Με σκοπό την υποστήριξη μαθητών, γονέων και εκπαιδευτικών πρέπει όλα τα μέλη του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού, τα οποία υπηρετούν σε σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Γενικής και Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, ή και σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε όλων των βαθμίδων που τελούν σε προσωρινή αναστολή λειτουργίας, να προβούν, υπό τον συντονισμό των Προϊσταμένων / Διευθυντών των σχολικών μονάδων τους, στο σχεδιασμό και την οργάνωση της εξ αποστάσεως υποστήριξης και συμβουλευτικής.

Για την υλοποίηση του ανωτέρω σκοπού δύνανται τα μέλη του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού να παράσχουν εξ Αποστάσεως υποστήριξη και συμβουλευτική, λαμβάνοντας υπόψη τις σχετικές εγκυκλίους και οδηγίες που έχουν αποσταλεί στις σχολικές μονάδες.

(433 επισκέψεις, 1 σήμερα)

Σχετικά έγγραφα

ΑΡΧΕΙΟ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΜΕΓΕΘΟΣ ΛΗΨΕΙΣ