Μαθητικός διαγωνισμός «Πασάροντας στο μέλλον»

• ΑΡΧΙΚΗ
  • Μαθητικός διαγωνισμός «Πασάροντας στο μέλλον»

Εγκρίνεται η διεξαγωγή του Πανελλαδικού Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο: «Πασάροντας στο μέλλον» που διοργανώνεται από το σωματείο «Ορίζοντες» σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο Ελλήνων Προπονητών Πετοσφαίρισης (ΣΕΠΠΕ) και απευθύνεται σε μαθητές/-τριες όλων των τύπων των σχολείων Π/θμιας (Ε’ και Στ’ τάξεις Δημοτικού) και Β/θμιας (Γυμνάσια και Λύκεια) Εκπαίδευσης όλης της χώρας για το διδακτικό έτος 2019-2020.

Ο εν λόγω Διαγωνισμός, ο οποίος αποσκοπεί στο να αναδείξει πώς ο αθλητισμός μπορεί να συμβάλει στην αειφόρο ανάπτυξη και στην αντιμετώπιση της αλλαγής κλίματος, θα υλοποιηθεί από το Δεκέμβριο του 2019 έως και τον Απρίλιο του 2020. Οι σχολικές μονάδες μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή μέχρι την Παρασκευή 6 Δεκεμβρίου 2019, ενώ θα μπορούν να υποβάλουν τις δράσεις τους μέχρι την Παρασκευή 13 Μαρτίου 2020. Η αξιολόγηση θα γίνει μέχρι την Παρασκευή 24 Απριλίου 2020 και η τελετή βράβευσης θα πραγματοποιηθεί τον Μάιο του 2020.

Κατεβάστε παρακάτω την αναλυτική εγκύκλιο

(20 επισκέψεις, 1 σήμερα)

Σχετικά έγγραφα

ΑΡΧΕΙΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΛΗΨΕΙΣ